Properties - Ld Systems Ldicoa12A Manual Del Usuario
Ocultar thumbs Ver también para LDICOA12A:
Tabla de contenido
Idiomas disponibles
  • ES
Idiomas disponibles
  • ESPAÑOL, página 36
and knowledge.
35. Children must be instructed not to play with the device.
authorized service center.
electrical shock.
Warning! This device is designed for use below 2000 metres in altitude.
Warning! This product is not intended for use in tropical climates.
CAUTION! HIGH VOLUMES IN AUDIO PRODUCTS!
health risks.
exposure to volumes in excess of 90 dB.
PROPERTIES
LDICOA12A(BT), LDICOA12A(BT)W
• Genuine all-rounder for full-range, satellite, and monitor applications
• Two-way speaker with 12" woofer
• BT model equipped with Bluetooth® audio streaming
• 126 dB max. SPL and 300 W RMS power handling
• Coaxial design with rotatable, BEM-optimized CD horn for vertical and horizontal use
• Horn-loaded woofer
• DynX DSP with four presets featuring three band equalizer (EQ) and delay function
• Two line/mic input channels with individual gain controllers, 3.5 mm jack input plus mono mix output
• 36 mm dual-tilt stand connection with a tilt angle of 0° and 5°, 55° monitor angle with sturdy stand